H4C

Blogowe porady i inspiracje

Wiele kobiet marzy o tym, by iść do ślubu w śnieżnobiałej sukni ślubnej.

Sporo kobiet marzy o tym, żeby iść do ołtarza w śnieżnobiałej sukni ślubnej. Oczywiście istnieje przeświadczenie, że takie sny mogą ziścić się jedynie mając ślub w kościele. W związku z powyższym, mnóstwo par decyduje się na ten krok nie do końca w zgodzie z ich religią, ale przede wszystkim z całą otoczką, która przy okazji tego ślubu jest a także która zostaje w naszej świadomości na zawsze. Jak się okazuje, przeświadczenie tego typu jest całkowicie mylne. Nie tylko ślub w kościele może spowodować, że ten moment będzie tak szczególny. Równie dobrze, można wziąć cywilny, który będzie także przepiękny oraz niezapomniany.

Warto pamiętać o tym, iż ślubu cywilnego nie musimy zawierać wyłącznie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jest również możliwość zorganizowania takiej uroczystości wręcz na łonie natury. Oczywiście ma to własną cenę, niemniej jednak czego się nie robi, ażeby celebrować najpiękniejszy dzień w swoim życiu? Dalszym mitem, jest wizja kreacji na ślub cywilny.

Wielu ludzi twierdzi, że taka celebracja trwa parę minut i nie warto się za bardzo martwić tym, jak się prezentujemy. Wystarczy zwyczajna suknia a także temat zamknięty. Otóż nie pozwólmy sobie tego wmawiać. Do ślubu możemy pójść ubrani tak jak chcemy i w ogóle nie ma żadnego znaczenia, jaki typ ślubu wybierzemy. Jeżeli już kandydatka na żonę marzy o białej kreacji, oczywiście może taką sobie kupić i wcale nikogo nie może to zaszokować.

Pamiętajmy o tym, że jest to tylko nasze święto i musimy je rozplanować tak, jak pragniemy tego jedynie my. Następne pytanie, które pojawia się przy kwestii cywilnego, to jaki należy zakupić prezent na ślub cywilny? Odpowiedź jest taka – jeżeli para przyszłych nowożeńców, zaprasza nas na przyjęcie po ceremonii zaślubin, to z pewnością dajemy im taki podarunek, jaki wręcza się normalnie z tej okazji. Jeśli jednakże młoda para nie urządza przyjęcia, wówczas wypadałoby dać choć bukiet kwiatów, wino lub jakikolwiek inny podarek. Pamiętajmy o tym, iż ślub cywilny nie odróżnia się zanadto od ślubu kościelnego – w świetle prawa jest tak samo ważny jeden, jak również drugi. Różnice są jedynie w tym, iż w przypadku zaślubin w kościele przysięgamy przed Bogiem, a w sytuacji drugich, przysięgamy przed urzędnikiem stanu cywilnego. Warto pamiętać o tym, aby typ zawieranego przez nas ślubu, był tylko naszą własną decyzją.

Ważnym jest, żeby żyć zgodnie ze sobą a także swoimi własnymi przekonaniami. To, że nie zawieramy ślubu kościelnego, jedynie ślub cywilny, nie oznacza, że nie posiadamy prawa pójść do niego w białej kreacji , a po ceremonii pójść na wesele wraz z naszymi gośćmi, by do samego rana celebrować tą cudowną chwilę w naszym życiu. Bardzo ważne jest ciepło, jakie nas połączyło, a jeżeli nie jesteśmy zdecydowani co do ślubu w kościele, to go zwyczajnie nie bierzmy na siłę. Jeżeli dojdziemy do konkluzji wkrótce, że jednakże chcemy go wziąć, to możemy to uczynić w każdej chwili.

Zobacz więcej: slubcywilny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *