H4C

Blogowe porady i inspiracje

Szlifierka do gładzi solidnej jakości

Apartamenty w kamienicy posiadają swój niesamowity klimat i nietuzinkowy styl. Niezwykle wielu ludzi stawia na tego rodzaju nieruchomość, ze względu na chęć posiadania czegoś tak pięknego a zarazem oryginalnego. A czasem zwyczajnie tego rodzaju nieruchomości możemy zakupić w wyjątkowo okazyjnych cenach, ze względu na zaniżony standard.

Czego tak naprawdę można oczekiwać, zakupując nieruchomość w starej kamienicy?

Nieruchomości znajdujące się w kamienicach na ogół charakteryzują się bardzo dużą kubaturą pomieszczeń, co oznacza że oprócz wielgachnych powierzchni bardzo często do czynienia mamy z bardzo dużą wysokością sięgającą do 3,5 metra. Wiąże się to z bardzo dużymi gabarytami stolarki otworowej a zatem drzwiami i oknami. Podłogi najczęściej są powykładane parkietem, a z kolei na sufitach najczęściej spotykamy oryginalne gzymsy. Układ wszystkich pomieszczeń bywa niespotykany oraz bardzo często zaskakujący, ponieważ dziesiątki lat temu inaczej organizowano przestrzeń mieszkalną.
Jednak każda przestrzeń i klimat który panuje w tego typu nieruchomościach niewątpliwie posiada oryginalną duszę, której wiele osób nie potrafi się oprzeć, dlatego decyduje się na zakup.

Jakie właściwie problemy pod względem technicznym będziemy mogli napotkać?

Nabywając mieszkanie do remontu, będące umiejscowione w kamienicy podstawową sprawą jaką musimy brać pod lupę są wszystkie instalacje, a zatem: elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, kominowa, wentylacyjna. Obowiązkowo powinien być to 1szy oraz podstawowy krok, zanim rozpoczniemy aranżować pomieszczenia. Pozostawienie tego na nieco później jest całkowicie niekompetentne, dlatego, że w wyniku nieprawidłowości instalacyjnych będziemy mogli dopuścić się do strasznej tragedii. A po drugie jeżeli w dopiero co wyremontowanych pomieszczeniach zajdzie konieczność naprawy np sieci elektrycznej, to pewna część naszych pieniędzy, jakie włożyliśmy by wyremontować ściany będzie zaprzepaszczona. Więc znacznie bardziej ekonomicznie dla nas będzie pierw zadbać, ażeby mieszkanie pod aspektem technicznym było sprawne.

Jak zaplanować remont mieszkania?

Jak wiemy, że pierwszym etapem wszelkich prac remonotowo-wykończeniowych jest zwłaszcza unormowanie stanu technicznego naszego lokalu. Jeśli ten temat mamy już ogarnięty i osoby które mają odpowiednie uprawnienia zagwarantowały nam, że absolutnie wszystko jest w jak najlepszym porządku, można rozpocząć następne prace remontowo-budowlane.
Wszystkie ściany, cała podłoga a także otworowa stolarka będzie wymagała od nas również dużo naszej pracy i zaangażowania. Musimy zwrócić dokładnie uwagę na to czy nie pojawia się wilgoć, której absolutnie nie możemy bagatelizować i jedynie zamalować. Warto zgłębić bardziej temat oraz szukać głównej przyczyny wystąpienia wilgoci, ażeby wyeliminować główną przyczynę tego problemu.
Na tak dużych płaszczyznach ekipa remontowa bez odpowiednich elektronarzędzi będzie pracować bardzo długo. Obowiązkowymi narzędziami do wykończenia są szlifierki do gładzi, szlifierki wysięgnikowe tzw. żyrafa do gładzi gipsowych, szlifierka z odkurzaczem. Należy brać pod uwagę bardzo grube ściany, których jakiekolwiek przewiercenie wymaga posiadania solidnych wiertarek z długimi wiertłami. Cegły w wieloletnich domach są bardzo często twarde, zatem sprzęt koniecznie musi być wytrzymały. A zatem, bardzo ważne jest ażeby ekipa budowlańców posiadała nie tylko żyrafy do szlifowania ale też spore doświadczenie w tego rodzaju pracach. W przeciwnym wypadku może być tak, iż albo zostanie wykonana tak zwana fuszerka, albo fachowcy nie poradzą sobie z tym zadaniem.

Szlifierka do gładzi powinna posiadać dużą powierzchnię szlifowania, wystarczająco dużą moc ale jednocześnie nie powinna być zbyt ciężka. Jeśli zależy nam na porządku powinna mieć także możliwość podłączenia odkurzacza.

Szlifierka do gładzi typu „żyrafa” pozwala osiągnąć efekt idealnej gładkości i w taki sprzęt warto inwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *