H4C

Blogowe porady i inspiracje

Śnieżnobiałe, zdrowe zęby

Białe, zdrowe zęby były oznaką zdrowia i urody od dawnych czasów. Kiedyś potrafili się nimi poszczycić tylko nieliczni. Poniekąd słynąca z oszałamiającego wyglądu cesarzowa Sisi nie chciała pokazywać swojego, jak mówią niezbyt urokliwego, uśmiechu. Na szczęście współczesna stomatologia daje szansę na doskonałe zęby niewątpliwie nam wszystkim…
Jak dbać o swoje zęby każdego dnia?
Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak istotny jest zdrowy i właściwy sposób odżywiania się. Należy zadbać o to, żeby spożyć stosowną dawkę wapnia. Niestety aktualne badania dowodzą, że polski naród zjada codziennie zdecydowanie zbyt mało wapnia razem z jedzeniem, dlatego ważne jest przyjmowanie należytych suplementów diety.
Często mamy także niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne…  Chociażby małe dzieci dobrze wiedzą, że zęby powinno się szczotkować cyklicznie. Każde zaniedbania w tej sferze prowadzą do bardzo poważnych kłopotów z zębami i jamą ustną.
Specjaliści polecają mycie zębów trzy razy dziennie. Po podstawowych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jednak nie powinno się szczotkować zębów bezpośrednio po posiłku.
Czyszcząc zęby wprost po spożyciu możemy sobie niezwykle zaszkodzić, zniszczyć szkliwo, które w następstwie działania kwasów wytwarzających się podczas spożywania jedzenia staje się miększe. Najlepiej poczekać od 30 minut do godziny. Przez to kwasy w buzi pozostaną zneutralizowane, a zęby będą miały chwilę na ponowną mineralizację.
Bardzo istotny jest też wybór właściwej szczoteczki do zębów.  Nie może ona być za bardzo twarda. Zęby myjmy spokojnymi, kolistymi ruchami. Dzięki temu dokładnie wyczyścimy uzębienie, a przy tym nie uszkodzimy dziąseł. Po każdym jedzeniu stosujmy dentystyczną nić. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu, które tkwią w sferach między zębami.
Leczenie oraz kontrola
Bardzo istotne są też okresowe kontrole u dentysty. Pojawiajmy się tam co najmniej raz na sześć miesięcy. Dzięki temu w razie konieczności, dentysta szybko będzie mógł wszcząć odpowiednie leczenie zębów. A my unikniemy poważnych problemów, na przykład kanałowego leczenia, które nie jest sympatyczne dla pacjenta oraz niestety niedrogie…
Białe zęby na wyciągnięcie naszej ręki
Nowoczesna stomatologia estetyczna daje nam wiele opcji. Bezproblemowo jesteśmy wstanie wybielić swoje zęby, ale należy pamiętać, żeby zrobić to w bezpieczny sposób, najwłaściwiej pod okiem profesjonalisty, a nie sposobami wyszukanymi w Internecie. Te ostatnie są w stanie bardziej nam zaszkodzić niżeli wesprzeć, np. mogą osłabić szkliwo.
Zbyt częste wybielanie jest wstanie wywoływać nadwrażliwość zębów. Więc przed każdym zabiegiem wskazane jest skonsultować się z godnym zaufania oraz sprawdzonym dentystą. On najwłaściwiej poradzi nam, którym zabiegom powinniśmy się poddać.

Krótko mówiąc pięknymi zębami mogą radować się wszyscy. Wystarczy staranna pielęgnacja i profilaktyka.

Źródło: stomatolog Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *