H4C

Blogowe porady i inspiracje

Proste chodzenie po ogródku

Uporządkowany ogródek wymaga sporo pracy.
Wszelki ogródek łączy się z praktycznie nigdy niekończącymi pracami porządkowymi. Chwasty należy sprzątać cyklicznie, aby nie zarosły posprzątanych przez nas stanowisk. W każdym zielonym zakątku zdarza się, iż roślinki ozdobne usychają. Je także musimy usunąć i zamienić na nowe. Jeżeli posiadamy drzewa, zachodzi niezbędność stałego przycinania ich. Trzeba pamiętać, aby rozrastające się krzaczki nie weszły na wybrane dróżki, a one później nie pokryły się trawą. Dbanie o ogród, to praca prawie że przez cały rok. Rozpoczyna się wiosną i na ogół kończy tuż przed zimą.
Większa ilość zadań, to sadzenie kwiatów, układanie ich, podlewanie oraz nawożenie. Ale czym stałby się zielony zakątek bez przewodniej myśli ogrodnika o jego zagospodarowaniu? Każda kompozycja musiałaby posiadać swą przestrzeń. Roślinki powinny separować zauważalne przestrzenie, a grunt pod roślinkami oraz dookoła warto wyłożyć. Kamień ogrodowy bywa w tym bardzo pomocny.
Możemy dzięki niemu wykonać kolorowe pola, oznaczyć koniec albo początek kompozycji, a również zastosować jako okrywowego materiału. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnego pielenia, czy też cięcia trawy w przestrzeniach, gdzie nie chcemy siać roślin. Wspaniale w takiej roli sprawdzą się fascynujące i niedrogie otoczaki.

Łatwe chodzenie po ogrodzie umożliwiają dróżki. Kostka granitowa, to świetny budulec bruku, ale i właśnie takich dróżek ogrodowych. Wyglądają one nadzwyczaj elegancko i są niesłychanie długotrwałe.

Więcej: otoczaki producent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *