H4C

Blogowe porady i inspiracje

Peeling z kawy na włosy

Estetyczne, zdrowe i zadbane włosy to znak rozpoznawczy, jaki zazwyczaj zwraca uwagę innych, a również zwieńcza całość wyglądu kobiety. Różnorodność środków do pielęgnowania włosów, która jest widoczna na rynku na pewno usatysfakcjonuje wszystkich oraz każdy odszuka w niej to czego potrzebuje. Z innej jednak strony owa mnogość artykułów, ich funkcji i właściwości może stanowić kłopot w wyborze, a także dostosowaniu do różnorakich rodzajów włosów. Trzeba więc pomyśleć czy właściwym wyjściem nie byłby powrót do pierwotnych sposobów pielęgnowania, i tym samym poprosić o pomoc naturę

Niesamowita siła olejków od dawna niesie za sobą sporo zalet, szczególnie w pielęgnowaniu ciała i włosów. Dokładna rewitalizacja, a również dostarczanie witamin przez olejowanie włosów, daje im ulgę, a skutek jest obecny od razu. Forma płynu otacza tworzywo włosa oraz ochrania go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo wzmocnione sa cebulki, a także skóra . Zabieg możemy przeprowadzać na sucho, lecz olejowanie włosów z nawilżaniem ich daje bardziej zadowalające efekty.

Kawa uznana za afrodyzjak i łagodzący zmysły środek swoje zastosowanie odnalazła jeszcze w kosmetykach. Jej głęboki kolor pełen pigmentu, położony na fryzurę, wspomaga zachowanie ich głębokiej barwy. Dodatkowo zawartość kofeiny wspomaga ukrwienie skóry na głowie, a także regenerację włosowych cebulek. Kawa na włosy może zostać sporządzona w postaci płukanki, czyli rozpuszczonej w wodzie kawy, bądź też peelingu ze zmielonych ziaren.

Współcześnie jeszcze bardziej popularne stają się także mydła do włosów. Chociaż ich wykorzystanie nie staje się niestety równie spektakularne jak szamponów, to już zyskały one sobie uznanie sporej liczby pań. Stało się to przez użycie naturalnych składników, z których są one produkowane. Identycznie jak z olejami, mydła ochraniają oraz dbają o włosy, a poza tym są przeznaczone dla rozmaitych ich typów.

Więcej: maseczka z kawy na włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *