H4C

Blogowe porady i inspiracje

Młoty kujące a ich zastosowanie

Jak znaleźć idealny młot?

Każdy człowiek szuka dla siebie świetnej pracy oraz zajęcia, w którym będziemy czuć się całkowicie spełnieni a dodatkowo będziemy zarabiać tak dobrze, że poszukiwanie innej i lepszej pracy, będziemy mogli odłożyć na dalszą perspektywę. Czasami sytuacja zmusza nas jednak do znalezienie pracy w trybie natychmiastowym i jeżeli nie mamy do wyboru bardzo wielu ofert pracy, musimy brać to, co jest i nie wymyślać. Dla bardzo wielu praca na budowie a także jej fizyczny aspekt, częstokroć mogą być trochę odstraszające i sprawiające, iż będziemy się bali zaczynać pracę właśnie mającą taki charakter. Muszę od razu uspokoić i podkreślić, iż nie ma się czego obawiać, ponieważ ja jak mi się zawsze zdawało, nie byłem stworzony do tego rodzaju pracy, a ostatecznie poradziłem sobie znakomicie. Wszystko zaczęło się od tego, iż jadąc poprzez miasteczko trafiłem na ogłoszenie, które umieszczone było na wielkim, firmowym pojeździe jednej z ekip remontowo-budowlanych. Były tam narysowane młoty kujące, betoniarki, młot wyburzeniowy Metabo, młotowiertarka Graphite, dachówki, kanalizacja i sporo pozostałych rysunków, które zwiastowały na to, iż jest to branża zajmująca się budowlanką i że robotnicy jadą na tak zwaną fuchę. Na samym końcu tego ogłoszenia podano nr telefonu, pod który zatelefonowałem zaraz po tym, jak przyjechałem do mieszkania. Dowiedziałem się, że Panowie jadą podłączyć gaz do jednego z nowo wybudowanych mieszkań, powstających na osiedlu w w samym centrum miasta. Byłem wtedy 2 miesiące bez pracy i próbowałem być bardzo mocno zdeterminowanym w poszukiwaniach jej, bowiem brakowało mi gotówki na codzienne wydatki i bieżące rachunki, które stały już w kolejce. W momencie gdy udało mi się dodzwonić do robotników i powiedziałem, że ja z ogłoszenia które znalazłem na firmowym aucie i że zobaczyłem, że szukają budowlańca, odpowiedź trochę mnie zaskoczyła. Majster natychmiast rzekł, abym przebrał się w ubrania robocze i podał mi adres, pod który mam przyjechać, a pracę dostanę od razu. Jak się później okazało, że dwoje pracowników się pochorowało i potrzebowali natychmiast paru pracowników, ponieważ praca mocno ich goniła i musieli skończyć dane zlecenie przed weekendem. Pierwszy dzień w nowej pracy był banalnie łatwy i dano mi już na samym wstępie kucie w betonie, które jak bez wątpienia wiele osób się domyśla nie należy niestety do łatwego zadania i do tego trzeba mieć dużo mocy w rękach, żeby mu podołać.

Firma wykorzystywała młoty wyburzeniowe Bosch, młoty kujące DeWalt, młoty kruszące Makita a ja na całe szczęście nigdy nie zaliczałem się do osób bardzo słabych i praca o takim charakterze wcale nie przerażała mnie.

Pokazałem się pierwszego dnia z świetnej strony i na kolejny dzień przed rozpoczęciem pracy, podpisaliśmy w garażu umowę zlecenie, ponieważ robotnicy chcieli w 3 miesiące czasu zweryfikować, czy nadaję się na to, żeby dostać umowę o pracę i przyjąć mnie tam na zdecydowanie dłuższy okres czasu. Otrzymana przeze mnie umowa bardzo mi pasowała, gdyż nie wiązałem swojej własnej przyszłości z szeroko pojętą budowlanką i sam po kilku miesiącach chciałbym na pewno nieco zmienić charakter mojego codziennego zajęcia na coś totalnie innego, co o wiele bardziej do mnie pasuje. Natomiast jestem zdania, że praca powinna przydać się każdemu choćby jako jakiś krótki epizod w życiu. Wykonując taką pracę można poczuć się prawdziwym mężczyzną i sprawdzić swoje możliwości, a dodatkowo nauczyć się kilku istotnych kwestii, które bez wątpienia przydadzą nam się w dalszych latach życia i zostaną kiedyś wykorzystane.

To bardzo praktyczne urządzenie. Nowoczesne młoty kujące mają np.elektroniczną funkcje łagodnego rozruchu, bardzo wytrzymałą obudowę aluminiową, czy praktyczny wskaźnik zużycia szczotek.

Dobre młoty kujące Dewalt nie są tanie, ale mają gwarancję znakomitej jakości. Te droższe, są bardzo wytrzymałe i na pewno posłużą nam przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *